אודות

אודות היישוב ברוכין

היישוב הוקם באייר תשנ"ט (1999) בידי גרעין של תלמידי ישיבת "ארץ הצבי" שביישוב פדואל הסמוך, ובשנת תשע"ב (2012) הכירה ממשלת ישראל בברוכין כיישוב עצמאי. הגרעין הראשון מנה 6 משפחות וכיום גרות בברוכין כ 120משפחות, חלקן בקרוואנים וחלקן במבני קבע.

ברוכין, השייך מוניציפלית למועצה אזורית שומרון, ממוקם על כביש חוצה שומרון בין ראש העין לאריאל, כחלק מקבוצת יישובים הנקראת יישובי "גוש מערבא", הכוללת את היישובים הסמוכים – פדואל, עלי זהב, לשם וברוכין. ביחד, גוש ההתיישבות מונה כ- 1000 משפחות.

הישוב ברוכין משלב חיי תורה, קהילה וחסד.

ביישוב ישנם חיי קהילה ותרבות עשירים , עם מגוון אירועים גדול סביב לוח השנה. (אירועי תרבות / אירועי נוער / חגים וימים מיוחדים ,אירועי קיץ וכדו׳ ) כמו כן ישנו סניף של תנועת הנוער בני עקיבא ובית נוער על מנת ליצור חיי קהילה וגיבוש גם בקרב הילדים והנוער.

ביישוב מגוון גדול של שיעורי תורה כגון: דף היומי, מסכת ברכות וכן שיעורים בנושאים שונים ( חסידות , תורת הרב קוק וכו׳ ) – לאורך כל ימות השבוע ובשבת. ( מצורף לינק ללוח השיעורים ) כמו כן בישוב ישנו תלמוד תורה לילדים אחה"צ, מקווה טהרה ובית כנסת.

בנוסף, ישנם מספר פרוייקטים חברתיים אשר התושבים יחד עם היישוב מקדמים על בסיס התנדבותי . ( ארוחות שבת למשפחות ניזקקות / תרומות טרומבוציטים מאורגנות / אירוח חיילים וכדו׳ ) בנוסף קיימת פינת קפה – 'מצפה אחים' לטובת החילים המשרתים בגזרתנו.

ביישוב קיימים מספר מעונות, משפחתונים, גני ילדים וספרייה

בסמיכות ליישוב נמצאת חורבת חמד, חורבה גדולה ויפה מאוד הנראית היטב מכביש חוצה שומרון. במדרונות החורבה ישנן מערות קבורה מהתקופה הביזנטית וביניהן קבר בגוף הסלע, חלל בצורת קשת עם תבליט לפיד בקיר. בחורבה יש 5 בורות מים ושרידי כנסייה ביזנטית עם עמודים ופסיפסים.

השם ברוכין מנציח את זכרו של הרב ברוך שלום הלוי אשלג, בנו של בעל הסולם.